Úvodní stránka > Profil firmy

Profil firmy

Historie

Historie firmy BENEKOV sahá do roku 1949, kdy byl v Horním Benešově založen Strojní a výrobní kombinát se specializací na kovovýrobu. Od roku 1951 se provozovna stala součástí státního podniku DAKON. Hlavní výrobní náplní byla výroba komponent pro topenářskou techniku. V roce 1991 byla provozovna zprivatizována a přejmenována na BENEKOV a stala se ryze českou soukromou rodinnou firmou pod vedením majitele Leopolda Bendy. Firma se nachází na okraji města Horní Benešov, které má dobré spojení s Bruntálem, Krnovem, Opavou či Ostravou.

Současnost

V současnosti již patří BENEKOV mezi významné evropské firmy zabývající se problematikou spalování uhlí a biomasy.

Ve druhé polovině devadesátých let jsme na trh přišli s vlastními finálními výrobky, kotli na kusové dřevo řady pyroling a automatickými kotli na uhlí řady ling.

Po získání zkušeností se spalováním uhlí jsme vyvinuli v roce 2002 kotel na biomasu, BENEKOV pelling 27. Ten je určen pro efektivní, spolehlivé a pohodlné spalování dřevních pelet a obilí.

Abychom uspěli v západoevropské konkurenci, tak jsme v roce 2006 vyvinuli ve spolupráci s našimi dánskými a irskými obchodními partnery novou řadu kotlů využívající pro svůj chod řídící jednotku s lambda sondou. Tato nová řada R byla certifikována pro spalování dřevních pelet a zrna.

Vzhledem k dlouhodobé poptávce po spalování dřevní štěpky jsme na konci roku 2008 uvedli na trh novou řadu kotlů BENEKOV S, které jsou určeny pro spalování dřevní štěpky, hoblin, odřezků apod.

České kotle firmy BENEKOV jsou exportovány do 23 evropských zemí, vývozní teritoria sahají od Velké Británie až do Ruska. Kotle jsou využívány pro vytápění rodinných domů, škol, firem a jiných podobných objektů.

Velkou část našich investic tvoří vývoj. Již od roku 1998 spolupracujeme s významnými výzkumnými centry a univerzitami v celé Evropě.

Největší důraz klademe na flexibilitu a přizpůsobování produktů zákazníkům, vývoj nových technologií a špičkový servis jak pro distributory, tak pro konečné zákazníky.

foto

Leopold Benda

jednatel firmy

E-mail:leopold.benda.st@benekov.com

Ing. Leopold Benda

Ing. Leopold Benda

ředitel obchodně-ekonomického úseku

E-mail:leopold.benda@benekov.com

foto

PhDr. Klára Seitlová, Ph.D.

personalistika

marketing

E-mail:klara.seitlova@benekov.com

Ludmila Maderová

Ludmila Maderová

manažer odbytu

E-mail:ludmila.maderova@benekov.com

foto

Ing. Josef Rambousek

manažer nákupu

E-mail:josef.rambousek@benekov.com

Růžena Krčmářová

prodej náhradních dílů

E-mail:ruzena.krcmarova@benekov.com

Ukázka firmy

Ukázka firmy v pořadu Hledám práci - Bruntálsko a možná řešení

Celý díl naleznete na stránkách České televize - zde.

zavřít

Kontaktujte nás

Pošlete nám nezávaznou poptávku.