Fotovoltaické panely

Pro naše FVE využíváme výhradně monokrystalické panely, dlouhodobě ověřené provozem v ČR na desítkách MW instalovaného výkonu. Robustní konstrukce se zatížením až do 5400 Pa, antireflexní sklo a technicky ověřená funkčnost i při nízké radiaci zajišťují spolehlivý výkon FVE při běžném provozu i při zhoršených podmínkách.

Benekov FVE Panel 370 Wp

Vysoce kvalitní monokrystalický fotovoltaický panel s maximálním výkonem 370 Wp, antireflexním sklem, Velikost 1776 x 1050. Záruka až 12 let na provedení.

SVT

26184

Hmotnost

50 kg

velikost

1776 x 1050

Účinnost panelu

19,84 %
DETAIL PRODUKTU

Benekov FVE Panel 410 Wp

Vysoce kvalitní monokrystalický fotovoltaický panel s maximálním výkonem 410 Wp, antireflexním sklem, Velikost 1956 x 992. Záruka až 12 let na provedení.

SVT

26185

velikost

1956 x 992

Účinnost panelu

20,66 %

Počet buněk

72
DETAIL PRODUKTU

Fotovoltaické panely od Benekovu

NADSTANDARDNÍ ZÁRUKA

Vyrábíme nejlepší dostupné technologie. Svým produktů věříme. Proto nabízíme záruku 30 let na snížení výkonu panelů na 85 %.

ANTIREFLEXNÍ SKLO ZVYŠUJE ABSORPCI SLUNEČNÍHO ZÁŘENÍ

Naše speciální antireflexní sklo umí vytěžit sluneční energii i v době, kdy není dokonale jasno. Naše FVE vyrábí energii i když třeba mírně prší.

ROBUSNÍ KONSTRUKCE S NADSTANDARDNÍ ZÁRUKOU 12 LET

Levnější konstrukce se mohou deformovat. Robustní konstrukce Benekov standardně vydrží desítky let.

MODERNÍ MONOKRYSTALICKÉ PANELY

Monokrystalické články mají za optimálních podmíněk vyšší účinnost než dříve hojně používané a levnější polykrystalycké panely.

SPECIÁLNÍ OCHRANA POVRCHU PANELŮ

ANTI PID, tedy speciální ochrana povrchu panelů, zajistí jejich výrazně delší životnost.

REFERENCE OD ROKU 2009

Naše fotovoltaické elektrárny fungují bezchybně již od roku 2009. Nahlédněte do referencí nebo se přijeďte přesvědčit na vlastní oči.

TECHNICKY NEJVYSPĚLEJŠÍ ŘEŠENÍ FVE

Dodáváme technicky nejvyspělejších řešení FVE, které z dlouhodobého hlediska zajistí největší úspory energií a nejlepší výnos investice.

RYCHLÁ MONTÁŽ A SPOLEHLIVÝ SERVIS

Benekov má montážní a servisní partnery po celé ČR. Spolehlivý servis a dostupnost náhradních dílů je samozřejmostí.

Chci kalkulaci

Časté dotazy k fotovoltaickým panelům

1

Je výhodnější umístit panel na střechu nebo na stěnu?  Otázka

Celková roční výroba z panelů umístěných na střechu nebo na stěnu bude podobná (pokud jsou natočeny stejným směrem). Ale rozdíl bude v tom, ve kterém měsíci panely kolik elektřiny vyrobí. Panel umístěný na jižní stěnu vyrobí několikanásobně více elektřiny v zimě ve srovnání s panelem umístěným na střechu. Panel umístěný vodorovně na střechu vyrobí nejvíce v létě a naopak minimum vyrobí v zimě. Umístění panelů na stěny je zajímavé hlavně u firem.

2

Jaké jsou zkušenosti s provozem FV panelů v ČR  Otázka

V letech 2009 a 2010 se instalovalo v ČR více než 1.700 MWp panelů, většinou na pole. Provoz těchto FVE je monitorován a u nejkvalitnějších panelů se prokázalo, že za 10 let provozu snížily svůj výkon pouze o 2 až 3 %. Odhaduje se tedy, že životnost kvalitních panelů může být i 40 let.

3

Je výhodnější pořídit si panely s větší výrobou na 1 m2?  Otázka

Obvykle není rozdíl v ceně a zákazník platí za kWp instalovaného výkonu. Větší panely ušetří čas na práci a počet použitých konstrukcí. Zároveň mohou na střeše vytvořit celkový výkon elektrárny (to se hodí, pokud je střecha malá a zákazník chce maximalizovat výkon FVE).

4

Co znamená, že panel je half-cell?  Otázka

Pokud jsou využity standardní panely a dojde k zastínění jednoho panelu, tak celý string přestane v té chvíli dodávat elektřinu. U panelů označených jako half-cell jsou jednotlivé buňky rozděleny napůl. To způsobí, že při částečném zastínění panelu stále funguje jeho část a celý string stále dodává elektřinu, byť v omezeném rozsahu. Tento typ panelů je vhodný na členité střechy.

5

Jsou výhodnější panely 2x1 metr nebo 1,7 x 1 metr  Otázka

Z hlediska uživatele rozdíl není. Z pohledu montážní firmy ušetří větší panely čas na instalaci a je nutno použít menší počet konstrukčních prvků.

6

Mohou panely vyrábět více elektřiny v zimě než v létě?  Otázka

Výkon panelů je omezen jejich teplotou. Účinnost panelů se standardně počítá při povrchové teplotě 25 oC. Každé zvýšení povrchové teploty o 25 oC sníží výkon panelů přibližně o 9 %. V letních měsících, při povrchových teplotách okolo 75 oC tak panely vyrábějí o 18 % méně elektřiny než například na jaře, když sice může intenzivně svítit Slunce, ale zároveň je venku nízká teplota, která panely ochlazuje. U all-black panelů se právě proto v létě snižuje jejich účinnost, protože černá barva více pohlcuje teplo.

7

Co znamená, že panel je all-black?  Otázka

Panely all-black mají černý povrch konstrukce a jsou poptávány jako designové řešení. Na černém povrchu střechy vypadají lépe než standardní panely s konstrukcí se stříbrnou barvou. Jejich nevýhodou je menší výroba v letních měsících.

8

Jaká je životnost fotovoltaických panelů a jak probíhá jejich ekologická likvidace?  Otázka

Životnost panelů je přibližně 40 let. Postupně se snižuje jejich výkon, ale stále jsou funkční po celou dobu své životnosti. Výrobci platí za každý panel při uvedení na trh recyklační poplatky a po ukončení provozu se panely odevzdají do specializovaných sběrných míst, stejně jako například ledničky, pračky atd.

9

Co znamená, že FV panel je od výrobce ze skupiny TIER 1?  Otázka

V Německu existuje klasifikace výrobců ve skupinách TIER. Podle objemu výroby a kapitálu firmy jsou výrobci panelů zařazeni do skupin. Ve skupině TIER1 je přibližně 2 % světových výrobců s největším objemem výroby a s největším kapitálem. U velkých solárních parků obvykle banky financují pouze panely od výrobců z této skupiny, protože je největší záruka, že tito výrobci budou na trhu další desítky let.

Benekov - firma s tradicí

Zkušenost, inovace, flexibilita, komunikace a moderní řešení šitá na míru našim zákazníkům. To je Benekov, výhradně česká firma s tradicí od roku 1949.

Nejlepší dostupné
technologie
Komplexní řešení
výroby energií
Nejlepší technické
řešení
na českém trhu
Špičkový servis
po celé ČR
Česká firma
a tradice
od roku 1949
Vlastní výzkum
a vývoj
VÍCE INFORMACÍ O NÁS

Moderní technologie Benekov

Využíváme nejmodernější technologie. Nabízíme nejlepší technické řešení na českém trhu. Máme vlastní výzkumné a vývojové středisko.

VÍCE informací
Kabely Podlaha LCD Kotel Solární panely Venkovní jednotka Vnitřní jednotka Lampa Větrná elektrárna

Kontaktujte nás

Chcete navrhnout ideální řešení?
Zajímá vás cena? Nebo se jen potřebujete na něco zeptat?
Napište nám prostřednictvím formuláře vpravo.
Nebo na mail info@benekov.com. Případně volejte 554 748 008.

zavřít

Kontaktujte nás

Pošlete nám nezávaznou poptávku.