Hybridní peletové kotle BENEKOV – to nejlepší ze světa peletových kotlů a tepelných čerpadel

Firma Benekov patří mezi české lídry v inovacích, zejména u kotlů na tuhá paliva. V roce 2021 uvede na trh zcela nový typ technologie, který doposud žádný jiný český výrobce nedokázal nabídnout. Jedná se o hybridní peletové kotle.

Podstatou technologie je chytrá kombinace peletového kotle s tepelným čerpadlem. Oba zdroje jsou řízeny společnou jednotkou Siemens, otestovanou deset let při provozu kotlů Benekov. Tato jednotka na hybridu vyhodnocuje aktuální cenu za vyrobené teplo a podle toho určuje, který ze dvou zdrojů má být prioritně v provozu. Zjednodušeně se dá říci, že hybridní kotel využívá to nejlepší z obou světů.

Na trh budou postupně uvedeny modely s různými výkony a zaměřením. První model bude určen pro majitele větších nebo starších rodinných domů s tepelnou ztrátou 15 až 25 kW. Na podporu investic do modernizace kotelen v těchto objektech cílí různé dotační tituly, zejména kotlíkové dotace a Nová Zelená Úsporám 2030.

První vyvíjený model, pracovně označený BENEKOV H25-10 kombinuje zdroj tepla na pelety s rotačním hořákem o výkonu 25 kW s tepelným čerpadlem vzduch-voda o výkonu 10 kW. V běžném provozu bude zdroj fungovat od 0 do 25 kW výkonu, oba zdroje lze plynule zapínat a vypínat.

Investičně je hybridní kotel srovnatelný s instalací tepelného čerpadla o výkonu cca 20 kW, které je určeno pro celoroční pokrytí výroby tepla v objektu.  Provozní náklady jsou však o 30 až 40 % nižší než při provozu samotného tepelného čerpadla nebo samotného peletového kotle!  V zimním provozu, kdy má tepelné čerpadlo COP méně než 2, je výhodnější provozovat peletový kotel a šetřit tak provozní náklady. Naopak v jarním a podzimním období, kdy je COP vysoké, tak se vyplatí ukončit výrobu tepla z pelet a využívat výhod čerpadla.

Zákazník může zvolit i takovou variantu, že si nejprve pořídí peletový kotel a následně má možnost kdykoliv rozšířit systém o tepelné čerpadlo. Životnost celé technologie a hlavně tepelného čerpadla je výrazně delší než když si zákazník zvolí k vytápění pouze jeden z těchto zdrojů.

Další výraznou výhodou je, že majitel domu nemusí investovat peníze do rekonstrukce celé topné soustavy, což by ho čekalo v okamžiku, když by nahradil starý zdroj například na plyn nebo na tuhé paliva a pořídil si místo nich pouze tepelné čerpadlo. U hybridu je možno ponechat původní topnou soustavu a původní radiátory.

Hybridní peletový kotel BENEKOV H25 - 10

Obrázek1

Zájemce o komplexní technologii pro zajištění energetiky rodinného domu si může hybridní zdroj doplnit o fotovoltaiku. BENEKOV dodává na trh vlastní bateriové úložiště a fotovoltaické elektrárny, a proto může nabídnout ucelenou technologii výroby tepla i elektřiny.

Díky kombinace s tuhými palivy bude možno celou technologii navrhnout tak, aby zajistila provoz domu i v případě black-outu. Pokud má zákazník v zásobě alespoň jednu tunu dřevních pelet, může zajistit vytápění svého domu i v případě výpadku elektřiny na několik týdnů.  Zatímco majitelé plynových kotlů nebo tepelných čerpadel budou při výpadku elektřiny bez tepla (i když mají fotovoltaiku), tak hybridní peletový kotel v kombinaci s fotovoltaikou ochranu před blackouty zajistí.

Technologie BENEKOV pro budoucnost

  Obrázek2

S ohledem na ambiciozní plány EU k ozelenění a decentralizaci energetiky a  konkrétní dotační podpoře na její prosazení je technologie hybridních peletových kotlů v kombinaci s fotovoltaikou vynikající řešení pro budoucnost. Zajišťuje minimální náklady na spotřebu tepla, vyrábí si elektřinu k vlastnímu provozu a ochrání majitele domu před black-outy.

Hybridní peletové kotle BENEKOV budou na český trh uvedeny již v první polovině roku 2021!

 

Další články:

Benekov - firma s tradicí

Zkušenost, inovace, flexibilita, komunikace a moderní řešení šitá na míru našim zákazníkům. To je Benekov, výhradně česká firma s tradicí od roku 1949.

Nejlepší dostupné
technologie
Komplexní řešení
výroby energií
Nejlepší technické
řešení
na českém trhu
Špičkový servis
po celé ČR
Česká firma
a tradice
od roku 1949
Vlastní výzkum
a vývoj
VÍCE INFORMACÍ O NÁS

Moderní technologie Benekov

Využíváme nejmodernější technologie. Nabízíme nejlepší technické řešení na českém trhu. Máme vlastní výzkumné a vývojové středisko.

VÍCE informací
Kabely Podlaha LCD Kotel Solární panely Venkovní jednotka Vnitřní jednotka Lampa Větrná elektrárna

Kontaktujte nás

Chcete navrhnout ideální řešení?
Zajímá vás cena? Nebo se jen potřebujete na něco zeptat?
Napište nám prostřednictvím formuláře vpravo.
Nebo na mail obchod@benekov.com. Případně volejte 602 457 888.

zavřít

Kontaktujte nás

Pošlete nám nezávaznou poptávku.