Jsme na prahu druhého českého solárního boomu

Deset let po prvním solárním boomu, který udělal z fotovoltaiky nechtěnou věc se nyní situace výrazně obrací. Stát už nebude dotovat výkupní ceny za elektřinu, ale místo toho masivně podpoří dotacemi nové investice do obnovitelných zdrojů. Sloužit k tomu bude několik velkých zdrojů a programů. Největší z nich je tzv. Modernizační fond, který pomůže investovat do nových OZE v rozsahu až 100 miliard Kč. Jak to chodí v České republice, velcí hráči v čele s ČEZ si z tohoto koláče chtějí urvat nejvíce a zřejmě se jim to i podaří. Na menší investory už tolik peněz zbývat nebude. Co je zajímavé, tak některé firmy (zejména ČEZ) prostazují tzv. agrifotovoltaiku, což opět znamená instalovat desítky tisíc panelů na zemědělskou půdu. Náš stát jako by se nechtěl poučit, opět se s využitím „zeleného marketingu“ chystá znehodnocení části zemědělské půdy ve prospěch velké energetiky. Co všechno čeká v modernizačním fondu popisuje článek níže.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesko-ceka-novy-solarni-boom-i-kdyz-mu-politici-nepreji-137720

Benekov - firma s tradicí

Zkušenost, inovace, flexibilita, komunikace a moderní řešení šitá na míru našim zákazníkům. To je Benekov, výhradně česká firma s tradicí od roku 1949.

Nejlepší dostupné
technologie
Komplexní řešení
výroby energií
Nejlepší technické
řešení
na českém trhu
Špičkový servis
po celé ČR
Česká firma
a tradice
od roku 1949
Vlastní výzkum
a vývoj
VÍCE INFORMACÍ O NÁS

Moderní technologie Benekov

Využíváme nejmodernější technologie. Nabízíme nejlepší technické řešení na českém trhu. Máme vlastní výzkumné a vývojové středisko.

VÍCE informací
Kabely Podlaha LCD Kotel Solární panely Venkovní jednotka Vnitřní jednotka Lampa Větrná elektrárna

Kontaktujte nás

Chcete navrhnout ideální řešení?
Zajímá vás cena? Nebo se jen potřebujete na něco zeptat?
Napište nám prostřednictvím formuláře vpravo.
Nebo na mail info@benekov.com. Případně volejte 554 748 008.

zavřít

Kontaktujte nás

Pošlete nám nezávaznou poptávku.