Technologie budoucnosti z BENEKOVU

Proto v roce 2019 jako jedna z prvních firem na světě zahájila vývoj tzv. hybridních peletových kotlů. Podstatou této technologie je kombinace peletového kotle s tepelným čerpadlem. Oba zdroje jsou řízeny špičkovou řídící jednotkou Siemens, která vyhodnocuje aktuální cenu za vyrobené teplo. Podle toho určuje, který ze dvou zdrojů má být prioritně v provozu. Ve zkratce se dá říci, že hybridní kotel využívá to nejlepší z obou světů.
První vyvíjený model má výkon 25 kW v peletách a 10 kW vyrábí tepelné čerpadlo. Je tak vhodný pro starší rodinné domy i bez zateplení. Pořízení hybridu vyjde na podobné peníze jako pořízení tepelného čerpadla pokrývající výrobu tepla celoročně. Ale provozní náklady jsou o 30 až 40 % nižší
než při provozu samotného tepelného čerpadla nebo samotného peletového kotle. Protože je součástí čerpadla i elektrokotel, pořídí si zákazník celkem tři zdroje v jednom. Zákazník může zvolit i takovou variantu, že si nejprve pořídí peletový kotel a následně může kdykoliv rozšířit systém o
tepelné čerpadlo. Životnost celé technologie a hlavně tepelného čerpadla je výrazně delší než když si zákazník zvolí k vytápění pouze jedno z těchto zdrojů. Další výraznou výhodou je to, že majitel domu nemusí investovat peníze do rekonstrukce radiátorů, což by ho čekalo v okamžiku, když by nahradil starý zdroj například na plyn nebo na tuhé paliva a pořídil si místo nich tepelné čerpadlo. U hybridu je možno ponechat původní radiátory.

  BENEKOV - H25 - 10 - IMAGE -  -  - 20201229

Benekov však míří ve vývoji mnohem dále. Tím, že ovládá technologie fotovoltaických elektráren a na trh dodává i své vlastní bateriové úložiště, tak připravuje unikátní řešení, kdy z jedné společné řídící jednotky bude v domě řízena společně výroba tepla i elektřiny. Díky kombinace s tuhými palivy bude možno celou technologii navrhnout tak, aby zajistila provoz domu i v případě black-outu. Pokud si zákazník skladuje alespoň menší zásobu dřevních pelet, nemá problém vyrábět si elektřinu k provozu kotle a osvětlení objektu pomocí LED technologií a zároveň nebude bez tepla, když dojde k výpadku elektřiny. Zatímco majitelé plynových kotlů nebo obyčejných tepelných čerpadel budou při výpadku elektřiny bez tepla (i když mají fotovoltaiku), tak hybridní peletový kotel v kombinaci s fotovoltaikou ochranu před blackouty zajistí.

Technologie budoucnosti z BENEKOVU

  Komunitní - energetika - detail - RD

S ohledem na velké plány EU směrem k zelené ekonomice a konkrétní dotační podpoře na její prosazení je technologie hybridních peletových kotlů v kombinaci s fotovoltaikou vynikající řešení pro budoucnost. Zajišťuje minimální náklady na spotřebu tepla, vyrábí si elektřinu k vlastnímu provozu a ochrání majitele domu před black-outy. Vývoj této komplexní technologie bude dokončen již v první polovině roku 2021.

Benekov - firma s tradicí

Zkušenost, inovace, flexibilita, komunikace a moderní řešení šitá na míru našim zákazníkům. To je Benekov, výhradně česká firma s tradicí od roku 1949.

Nejlepší dostupné
technologie
Komplexní řešení
výroby energií
Nejlepší technické
řešení
na českém trhu
Špičkový servis
po celé ČR
Česká firma
a tradice
od roku 1949
Vlastní výzkum
a vývoj
VÍCE INFORMACÍ O NÁS

Moderní technologie Benekov

Využíváme nejmodernější technologie. Nabízíme nejlepší technické řešení na českém trhu. Máme vlastní výzkumné a vývojové středisko.

VÍCE informací
Kabely Podlaha LCD Kotel Solární panely Venkovní jednotka Vnitřní jednotka Lampa Větrná elektrárna

Kontaktujte nás

Chcete navrhnout ideální řešení?
Zajímá vás cena? Nebo se jen potřebujete na něco zeptat?
Napište nám prostřednictvím formuláře vpravo.
Nebo na mail info@benekov.com. Případně volejte 554 748 008.

zavřít

Kontaktujte nás

Pošlete nám nezávaznou poptávku.